Ürdün, Türkiye’nin turizm tecrübesini örnek alıyor

0
381
Turizmciler Ürdün'de
+100%-

AMMAN / ÜRDÜN – Ürdün Kraliyet Havayolları ve Ürdün Hükümetinin davetiyle Ürdün’ü ziyaret eden “Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu” üyeleri Türk turizmciler Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Jawad Anani’yi Başbakanlık konutunda ziyaret etti. Turizm Bakanı Lina Mazhar Annab ile Petra Antik Kent’inde buluştular. Ürdün Hava Yolları CEO’su Captain Suleiman Obeidat’ta Türk turizmcilere eşlik etti.

acenteler-amman8

ANNAB: DESTEĞE HAZIRIZ
Ürdün Başbakan Yardımcısı Anani ile Turizm Bakanı Annab “Türkiye’nin turizm alanındaki tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ve yatırımcılara ve seyahat acentelerine her türlü desteği ve yardımı yapmaya hazır olduklarını“ söylediler.

acenteler-umman1

TÜRK TURİZMCİLER TEŞVİK İSTEDİ
Türk turizmciler adına konuşan WATA Başkanı ve Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu Sözcüsü Moris Kohen Kasar, Ürdün’ün önemli turizm merkezi Petra Antik Kenti giriş fyatarını yüksek olduğunu öyledi. Ayrıca Ürdün’ün Türk tur opratörlerine turist başına teşvik vermesiyle potinsiyelin artacağını belirterek “Uzak pazarlar Türkiye ve Ürdün ile ortaklaşa pazarlanabilir” dedi.

acenteler-amman3

ÖNEMLI TURIZMCILER KATILDI
Ürdün’e giden Türk heyetinde Vista Turizm Genel Müdürü Ahmet Kozikoğlu, Viking Turizm ortaklarından İbrahim Koyunoğlu, Türk Ekspres Seyahat Acentesi ortaklarından Tarık Sökmenoğlu, Eltra Turizm ortaklarından Muammer Güner, Aktif Turizm Ortaklarından Orhon Atameriç, İtaltur Ortaklarından Hande Arslanalp ve Pronto Turizm Genel Müdür Cenk Alptekin, Adonis.com’dan Arzu Berdici, Moris Turizm ortaklarından, aynı zamanda WATA Başkanı ve Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu Sözcüsü Moris Kohen Kasar yer aldı.

acenteler-amman5

KASAR: ÜRDÜN’ÜN ATMASI GEREKEN ADIMLAR VAR
Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu adına Kohen Kasar, Türkiye ile Ürdün arasındaki turizm ilişkilerinin gelişmesi konusunda görüşlerini belirtti. Kasar ikili ilişkilerde Ürdün’ün de atması gereken adımlar olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ürdün’ün turizm açısından talep alabilmesi için dolaylı olarak yapılacak reklamlar gerekiyor. Ortadoğu coğrafyası zor dönemlerden geçiyor. Bu durum en çok turizm sektörüne zarar verdi. Günümüzde dünya turizminde en önemli şey algıdır. Doğu Afrika’da Ebola virüsü çıkınca tüm Afrika kıtası zarar gördü. Aynı şekilde Suriye ve Irak’taki hadiselerden dolayı tüm bölge zarar gördü. Turistler için en önemli unsur ‘güvenlik’tir.”

PETRA ANTIK KENTI ÇEKİM MERKEZI
Dünya Mirası Listesinde olan Petra Antik Kenti’nin çok değerli bir turistik çekim merkezi olduğunu belirten da Kasar “Ancak bu değerli antik kente giriş ücreti çok yüksektir. Bu durum paket tur maliyetlerini ciddi anlamda yükseltiyor. Ayrıca Ürdün hükümetince, Türk tur operatörlerine getirilecek her turist başına bir teşvik verilmelidir’ dedi.
Amman’da Türk acenteler adına verilen akşam yemeğinde ise Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu adına söz alan Moris Kohen Kasar, Server Aydın’ın Ürdün Hava Yollarında Ticaretten sorumlu genel müdür yardımcılığına getirilmesi ve Necdet Gürsoy’un da Türkiye Müdürü olarak atanmasından duyulan memnuniyetini bildirdi.

Save

Save

Save

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.