Ulusoy’u taklit eden Kaynak Holding patronunun damadı çıktı

0
251
+100%-

İSTANBUL- Ulusoy Holding’in vârislerinden Sevim Ulusoy, Ulusoy Ulaşım Petrol Sanayi Şirketi’ne markanın izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle iki kişiye dava açmıştı. O kişilerden biri Kaynak Holding patronunun damadı çıktı
Sabah Gazetesi’nden Ali Oktay’ın haberine Ulusoy Holding’in vârislerinden merhum Saffet Ulusoy’un dört kızından biri olan Sevim Ulusoy, piyasada Ulusoy markası ile bilet satıldığı, otobüslerin üzerinde ve internet sitesinde markanın izinsiz kullanıldığı iddiasıyla Murat Teksöz ve Emre Baştuğ’un kurduğu Ulusoy Ulaşım Petrol Sanayi Şirketi’ne dava açmıştı.
Ulusoy markasını kullanım hakkının müvekkillerinden Sevim Ulusoy’a ait olduğunu belirten Avukat Ahmet Akgüloğlu, “Davalı şirkete markanın kullanım hakkı ile ilgili verilmiş herhangi bir izin, yetki ve onay olmamasına rağmen bu şirketin markayı sanki kendine aitmiş gibi kullanması kanuna aykırıdır” denilmişti.

Uyanıklar Ulusoy’u nasıl çaldı! Dev marka davalık

Patronlardunyasi.com’a gelen bir bilgiye göre dava açılan isimlerden Murat Teksöz, Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş’un damadı. Twitter adresinde de sık sık Kaynak Holding’le ilgili paylaşımlar yapıyor.
İmran Okumuş, Kaynak Holding’den önce iflas eden Varan Otobüs Grubu’nda Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Okumuş’un Haluk Ulusoy ile birlikte Zencani’nin Tacikistan’daki otobüs terminalinin açılışındaki görüntüleri çok konuşulmuştu.
Anlıyacağınız bu olay olduğundan çok karışık…

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.