Ucuzcu havayolları Scoot ve Tigerair, Scoot markasında birleşiyor

0
75
Tiger havayolları
+100%-

SİNGAPUR- Changi merkezli Singapur Havayolları bünyesinde bulunan ucuzcu havayolları Tigerair Singapore ve Scoot tek çatı altında birleşiyor. İki havayolu Scoot markası altında tek havayolu olarak faaliyet gösterecek, Tigerair’in filosundaki uçaklar Scoot renklerine boyanacak ve bu havayolunun logosunu taşıyacak.

İki havayolu arasındaki birleşmenin tam anlamıyla 2017 yılının ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. Her iki havayolunun uçuş operasyonları bundan sonra tek çağrı merkezi, tek web sayfası ve aynı check-in kontuarları aracılığı ile yapılacak.

Singapur, iki şirketin birleşmesi yönündeki ilk adımı bu yılın Mayıs ayında atmış ve Budget Aviaiton Holdings isimli yeni bir şirket kurmuştu. Singapur Havayolları ve Budged Aviation Holdings’in yönetim kurulu başkanı Goh Choon Phong, iki şirketin birleşmesinden sinerji doğacağını, bunun pozitif yansımalarının daha şimdiden görülmeye başladığını beirterek, “İki şirketin birleşmesi yeni büyüme fırsatları doğuracak. Örneğin Scoot Avrupa’daki ilk destinasyonu olacak olan Atina uçuşlarına önümüzdeki yıl başlayacak” dedi.

Tigerair Singapore, filosundaki 21 Airbus A320 ve iki A319 uçağı ile 12 ülkede 40 noktaya sefer yaparken, Scoot 6 Boeing 787-8 ve 6 Boeing 787 9 Dreamliner ile 10 ülkede 24 destinasyona uçuşuyor.

Kaynak: www.kokpit.aero

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.