TYD’de Barlas Küntay anıldı

0
86
+100%-

İSTANBUL- Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin Kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Barlas Küntay vefatının 17. yılında mezarı başında anıldı. TYD Başkanı Murat Ersoy “Ülkemizde turizmin bu noktaya gelmesinin ve dünya turizm sıralamasında üst sıralara çıkmasının eski Turizm Bakanımız merhum Barlas Küntay’ın 1980’lerde attığı temellerin üzerine kurulmasının önemlidir” dedi.

murat-ersoy.20160803111715
TYD Başkanı Murat Ersoy turizmde yaşanan sıkıntılı dönemlerin azim ve kararlılıkla aşılacağını söyledi

Murat Ersoy, merhum Barlas Küntay’ın önderliğinde kurulan TYD’nin de her zaman sektörün öncüsü ve karar vericileri arasında yer aldığını ve kendisinden aldıkları emaneti yükselterek devam ettireceklerini belirtti. Halen 1.600.000 yatak kapasitesine ulaşılan ülkemizde turizmin büyük bir istihdam alanı haline geldiğini söyleyen Ersoy, turizmde yaşanan sıkıntılı dönemlerin de azim ve kararlılıkla daha çok çalışılarak aşılacağını belirtti.

Törende, merhum Barlas Küntay, mezarı başında okunan dualarla anıldı.
Törene TYD Başkanı Murat Ersoy, TYD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Turgut Gür, TYD Yönetim Kurulu Üyeleri Reha Arar, Hande Tibuk, Alper Aksoy ve TYD üyeleri olmak üzere, Net Holding çalışanları ve merhum Barlas Küntay’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.