TYD, Türk turizminin geleceğini konuşuyor

0
53
+100%-

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
ANKARA- 2015 yılının Türkiye turizmi için zor bir yıl olarak geçtiğini belirten Turizm Yatırımcıları Derneği- TYD, Ankara Sheraton Oteli’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın katılacağı çalıştayda Türkiye turizminin geleceğini ve özellikle 2016 yılı turizmini masaya yatırıyor.

mahir-unal2
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal

TYD Başkanı Murat Ersoy’un açılış konuşmasından sonra söz alacak olan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın Türk turizminin 2013 yılı hedeflerine ulaşması için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verecek.

TURİZMİN GELECEĞİ KONUŞULACAK
Çalıştay’a katılacak olan TYD üyeleri Türkiye’nin nedenle 2023 yılı Türkiye Turizm Stratejisindeki hedeflere ilerlerken 2015 yılının değerlendirilmesini yapacaklar. Bu değerlendirmeden çıkan sonuçlarla 2016 yılının daha başarılı geçmesi için alınan ve alınması gereken önlemler konusunda bilgi alışverişinde bulunacaklar.

TYD, DÜNYADA TÜRKİYE TURİZMİNİ BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYOR
Türkiye turizm sektörünün yatırımcılarını temsil eden TYD kuruluşundan bu yana kamuoyuna turizm yatırımcılığının önemini anlatmak, ülkenin dünya turizminden aldığı payı her geçen gün biraz daha arttırmak için çalışıyor. Bu çalışmalarla Türkiye turizmi ve yatırımcılarının çeşitli sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor. Tüm bu çalışmalar ile Türkiye turizminin dünya turizm pastasından daha büyük pay almasını sağlıyor ve yatırımları çeşitlendirerek tüm ülke sathına yayıyor.

TYD’NİN ÇALIŞTAY PROGRAMI ŞÖYLE:
(06 Ocak 2016 Çarşamba, Sheraton Otel Tulipia Balo Salonu) Ankara
18:30-19:00 Karşılama ve Kokteyl
19:00-19:30 TYD Başkanı Murat Ersoy’un Açılış Konuşması
19:30-20:00 T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın konuşması
Bakana Plaket Takdimi
20:00-22:00 Akşam Yemeği
– See more at: http://turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=50123#sthash.qeSGDpcp.cXsWcBBM.dpuf

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.