TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: THY’de vizyoner düşünmeyi öğrendim

0
134
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil
+100%-

PARİS- Türk Hava Yolları’nda vizyoner düşünmeyi öğrendiğini dile getiren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, “Türkiye her konuda çok iddialı. Bu coğrafyada olmak bunu gerektiriyor. İnsanlar da çok aç başarıya. Türkiye’nin şu anda çok iyi eğitilmiş elit insanlara ihtiyacı var.” dedi.

Fransa’nın başkenti Paris’te Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Paris Temsilciliğince düzenlenen “THY’nin Başarı Hikayesi” adlı konferansa katılan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Türk girişimcilerle Türk Hava Yollarında (THY) yaşadığı yöneticilik tecrübelerini paylaştı.

THY gibi büyük çapta bir şirketi yöneterek önemli tecrübe kazandığını belirten Kotil, “THY’de vizyoner düşünmeyi öğrendim. Türkiye her konuda çok iddialı. Bu coğrafyada olmak bunu gerektiriyor. İnsanlar da çok aç başarıya. Türkiye’nin şu anda çok iyi eğitilmiş elit insanlara ihtiyacı var. Bu elitten kastımız, çocukluğundan bu yana bir şeyler yapmaya çalışan cin gibi insanlar.” diye konuştu.

THY’nin dünyada önde gelen bir havayolu şirketi olduğunu vurgulayan Kotil, “Şu anda büyüklük olarak uluslararası havayolu şirketleri arasında ilk 10’dayız. Türkiye 2023 gelmeden ilk 10’a girdi. Yetmez tabii ki çünkü 2023’te birinci olması gerekiyor. Başarı herkesin biraz kendini motive etmesinden geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Konferansa, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı, Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu, MÜSİAD Paris Şubesi Başkanı Hakan Kalaycı, Paris Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ahmed Bakcan ile Fransa’da yaşayan Türk girişimciler katıldı.

Yeni Şafak
– See more at: http://www.turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=52015#sthash.WO6sDyzp.dpuf

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.