TÜRSAB kongresi için muhalefet ‘prensip’te birleşti

0
98
+100%-

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL – Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB Başkanlığı için kampanyalarını sürdüren muhalefetin iki güçlü adayı “Güçlü Türsab” hareketi Başkan Adayı Hasan Erdem ile “Bize Değişim Gerek” Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya İstanbul’da el sıkışarak “prensipte birleşme” kararı alarak ‘protokol” metni imzaladılar. Muhalefetin iki adayı Kasım ayı ortalarına kadar işbirliği için şartları oluşturarak ortak bir deklarasyon imzalayacaklar.

HERKES SANDIĞA GELSİN
“El sıkışma” sırasında seyahat acentelerine mesaj veren TÜRSAB’daki muhalefetin iki başkan adayı “Herkes sandığa gelsin. Prensipte anlaştım. Acentelerin yanında olan yeni bir TÜRSAB oluşturacağız” dediler.

HASAN ERDEM: ŞARTLARIMIZI OLUŞTURACAĞIZ
“Güçlü Türsab” hareketi Başkan Adayı Hasan Erdem acentelerin kendilerinden isteklerinin birleşme yolunda olduğunu belirterek “Mevcut yönetim TÜRSAB’ın tüm imkanlarını kullanarak bize göre bir sıfır önde başlıyor. Muhalefette birleşme olmayacağı söylentileri acenteleri sandıktan kaçırıyordu. Biz söylemlerimizde ‘masadan kaçmayız’ diyorduk. Şimdi şartlarımızı oluşturacağız ve diğer aday Firuz Bağlıkaya ile hangi ortak noktalarda buluşacağımızı karara bağlayarak sandığa gideceğiz. Acentelerin karısına güçlü bir muhafetle çıkarak mevcut yönetimi değiştirmek istiyoruz” dedi.

FARKLI EKİPLERİN MUHALEFETİ  20 YILLIK DÜZENE HİZMET EDECEKTİR
Hasan Erdem Facebook sayfasından ise şu açıklamayı yaptı:”2-3 Aralık tarihinde yapılacak olan TÜRSAB Olağan Genel Kurulu öncesinde sektörümüzün kronikleşen sorunlarına yönelik aynı dili konuştuğumuz TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya ile seçimlere birlikte girme kararı aldık. Dertlerimiz de çözümlerimiz de bir iken seçimlere farklı ekiplerlerle girmek sadece 20 yıllık düzene hizmet edecektir. İki muhalefet olarak seçime birlikte girme ve birleşmeye karar verdik. Tüm turizm camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.”

Kaynak: turkiyeturizm.com

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.