Türkiye Hollandalı yaşlı turist için 50+ Jaarbeurs Fuarı’nda

0
163
+100%-

UTRECHT – Hollanda’nın Utrecht şehrinde 24’üncü kez düzenlenen 50+ Jaarbeurs Fuarı’nda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Genel Sekreteri Elvan Güneş temsil etti. Yaklaşık 17 milyon nüfuslu Hollanda pazarının yaşlı turizmi konusunda nabzını tutan Güneş, temaslarını ve izlenimlerini aktardı.

“EN İYI TATİL ŞEHRİ” ÖDÜLÜ

En İyi Tatil Şehri” ödülünü fuar boyunca sergilediklerini, bu ödülün Türkiye’nin gururu olduğunu ve imaj anlamında çalışmalarımıza büyük katkı sağladığını söyledi.
Fuarda moda ve güzellik, hobi, sağlık, sosyal ihtiyaçlar, finans çözümlü yurt dışı ve yurt içi seyahat, yurt içi ve yurt dışında yazlık ev ve kamp konularında stantlar açıldığını söyleyen Güneş, “Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Bulgaristan, Norveç, Portekiz, Güney Kıbrıs, Yunanistan, Belçika, Malezya, Surinam, Tunus, Dominik Cumhuriyeti, Kanada, Hırvatistan, Malta, Fransa, Almanya ve İngiltere gibi ülkeler katıldı. Özellikle İspanya tanıtımında bazı bölgeler özel stant ile katıldılar.
Bu fuar, alanında dünyanın en kapsamlı etkinliği olarak gösteriliyor. 24’üncü kez düzenlenen fuar 50 bin metrekare alanda kurulmuş ve 100 binin üzerinde ziyaretçi sayısı var. 2015 yılında 96 bin 881 kişi ziyaret etmiş. 565 stant ile katılım sağlanmış. Ziyaretçilerin yaş ortalaması 62 ve fuarda kişi başı ortalama 5 buçuk saat zaman geçiriyorlar” diye konuştu.

PAZARDA KÖTÜ BIR DÜŞÜŞ

Yaklaşık 17 milyon nüfusu olan Hollanda’nın yoğun yaş ortalamasının 40-70 yaş aralığında olduğunu, Alanya’nın güneşlenme gün süresinin 300 olmasının Hollandalıların tercih ettiği bir destinasyon olma avantajını sağladığına dikkat çeken Güneş, ancak güvenlik ve politik sebeplerden dolayı 2016 yılında bu pazarda kötü bir düşüş yaşadıklarını, çıkan haberler yüzünden Türkiye’nin her an savaşa girebileceği algısı oluştuğunu kaydetti.
Alanya ve Antalya bölgesini tatil için tercih eden ziyaretçiler ve bu yıl korkup başka ülkelere giden ziyaretçilerle görüştüklerini anlatan Güneş, ziyaretçilerin başka ülkelerde aynı hizmeti alamadıklarını, gelecek yıl güven ortamının oluşmasıyla kesinlikle Türkiye’yi tercih edeceklerini söylediklerini kaydetti.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.