Türk lezzetleri ‘simit’ ve ‘gözleme’ uçaklara girdi

0
164
Simit, çay ve kaşar peyniri
+100%-

NEW YORK – Türk mutfağının lezzet temsilcileri dünyanın her yerinde yeni mağazalar açıyor. Türk Havayollar “uçan aşçı”sı ve “Do-Co”nun THY başta olmak üzere önemli havayollarına ikram servisi sunması ile Türk mutfağının lezzeti uçak yolcuları tarafından aranır oldu. Yolculardan gelen talepleri değerlendiren yabancı havayolları menülerine “sokak simidi” ve “gözleme”yi eklediler.

NEW YORK’TA SU BÖREĞİ VE BAKLAVA
Türk mutfağının temsilcilerinden önce Chobani yoğurdu, sonra ise Nejat Güllüoğlu’nun franchaise sistemi ile Ercan Karabeyoğlu tarafından açılan “Güllüoğlu Café”lerde Türkiye’den gönderilen ustalarının hazırladığı baklavaları ve su böreği New York’un önemli semtlerinde yer alan satış noktaları ile Amerikalıları kendine alıştırdı.

SIMIT & SMITH ILE SOKAK SIMIDI AMERIKA’DA
Son dönemde ise Simit & Smith Amerika’ya farklı lezzetini sundu.
New York Manhattan’da 72. Cadde’ye her sabah fırından yeni çıkan taze simit kokusu yayılıyor. 2013’den bu yana New York’ta pastane tipi simit satan yerler vardı. Ama bunların hiçbiri sokak simidi ile yarışacak lezzette değildi.
Artık Simit & Smith, çeşit çeşit simitleriyle New York’ta Bagel’la ile yarışıyor. Günün her saatinde New York’lulara simit satıyor.

SİMİT AMERİKA’DA UÇAKLARA GİRDİ
Amerikalıların bu yeni lezzete alıştıklarını farkeden havayolları da menülerine simit koymaya başladılar. Amerika’nın beşinci büyük havayolu kuruluşu Long Island City (New York) merkezli jetBlue, uçuşlarında simit ikram etmeye başladı.
Boston Logan ve New York La Guardia Havalimanları arasında, yolcularına yenilikler ve sürprizler sunan şirket, kahve eşliğinde uçağa binmeden önce simit ikram ediyor ve Simit & Smith’den temin ediyor.

AVUSTRALYA’DA GÖZLEME UÇAĞA GIRDI
Avustralya’lı Qantas sezon menülerini yenilerken, gözlemeye yer vermişti. Havayolu Eylül ayından beri, uçaklarda Ekonomi Class yolcu ikram kutularında gözleme sunuyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.