Turistler İspanya’dan Türkiye’ye döndü

0
45
+100%-

FRANKFURT- Avrupa’nın en büyük tur operatörü olan TUI, Türkiye için yapılan yaz turizm rezervasyonlarının yükseldiğini açıkladı. TUI, bu yaz için Almanya’dan Türkiye’ye yapılan rezervasyonların yüzde 50 oranında arttığını, Mısır rezervasyonlarında da artış görüldüğünü bildirdi. Şirketinin ilk çeyrek sonuçlarını bugün açıklayan TUI CEO’su Fritz Joussen, “İkisi de büyük destinasyonlar olan Türkiye ve Mısır yeniden geri döndüler” dedi.

turist-istanbul-002.jpgGüvenlik gerekçesiyle son iki yılda talebin Türkiye ve Mısır’dan uzaklaşarak İspanya’ya yönelmesiyle, seyahat şirketleri ve havayolları da bu ülkeye odaklanmışlardı. Son yükseliş, tur operatörlerinin kâr marjlarında yaşadıkları düşüşün baskısından kurtulabileceklerini gösteriyor.

Thomas Cook da geçen hafta, canlanan Türkiye talebinin, İspanya’daki yüksek fiyatların kendilerine verdiği zararı gidereceğini söylemişti.

Bernstein analistleri ise, dün yaptıkları açıklamada, “Türkiye ve Avrupa, Thomas Cook ve TUI için 2018’i çok güçlü bir yıl yapacaklar” demişti.

Kaynak: Turistler İspanya’dan Türkiye’ye döndü

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.