THY Danışmanı Halil Tokel: THY artık birinciliğe oynuyor

0
226
THY Teknik A.Ş Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel
+100%-

İSKENDERUN – Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katıldı.
‘Türk Havacılık Teknolojisi ve Uçak Endüstrisinin Gelişimi’ konulu konferansta konuşan Halil Tokel, THY’nin dünyadaki yerini değerlendirdi. Şirketin 2003 yılında Avrupa’nın son sıralarında yer alırken bugün ‘birinciliğe oynadığını’ vurgulayan Tokel “Dünyanın en çok uçuş noktasına sahip olan hava yolu oldu. Uçak sayısı 600’e, daha sonra belki de bine kadar çıkacak” dedi. Tokel, THY’nin bu performansı ile örnek olması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Eğer böyle bir sonucu THY ortaya koyabiliyorsa. Türkiye’nin diğer kurum ve kuruluşları niye ortaya koymasın. Türkiye’nin bütün kurum ve kuruluşlarının yüzde 17 ortalama ile büyüdüğünü düşünürseniz, kalkındığını düşünürseniz. Size hayal gibi gelen her şey gerçek olur. Sanayileşmeden, üretmeden, sanayileşme sürecini tamamlamadan bir ülkenin ne siyasi gücü olur, ne de ekonomik gücü olur.”

Hürriyet

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.