Özyeğin Üniversitesi’nde ‘Vehbi Koç ve Divan Otelleri’ anlatılacak

0
246
Vehbi koç ve Divan Oteli
+100%-

ÖZKAN ALTINTAŞ
İSTANBUL- Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Türkiye’de Otelciliğin Önderleri Bienali 2016”, ‘Vehbi Koç ve Divan Otelleri’ başlığıyla yapılacak. Bienale katılacak Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum, Divan İstanbul Otel Müdürü Arcan Bayraktaroğlu ve uzun yıllar Divan Otellerinde Genel Müdürlük yapmış olan Orhan BaşdoğanVehbi Koç’u anlatacaklar.

Özkan Altıntaş ile Orhan Başdoğan
Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum
Divan İstanbul Otel Müdürü Arcan Bayraktaroğlu

60 YILLIK BÜYÜME
Türk otelcilik sektörünün gelişmesine önderlik eden değerli girişimcileri anmak ve deneyimlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen bienal, 25 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek. Konuşmacı olarak katılacak sektör duayenleri iş adamı Vehbi Koç’un Divan markasının oluşumundaki başarı dolu liderlik serüvenini ve Divan Otellerinin 60 yıllık büyüme sürecini anlatacak.
Yenilikçi ve girişimci, katma değer yaratan eğitim modeliyle öğrencilerini hayata hazırlayan Özyeğin Üniversitesi, yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam ediyor. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Türkiye’de Otelciliğin Önderleri Bienali 2016”, ‘Vehbi Koç ve Divan Otelleri’ başlığıyla yapılacak.

TÜRK OTELCILIK TARIHINE ıŞıK TUTACAK
Girişimciliği, yenilikçiliği ve sürdürülebilirliği vizyon olarak benimsemiş bir araştırma üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi bir ilke daha imza atıyor. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümü tarafından “Türkiye’de Otelciliğin Önderleri Bienali” başlatılıyor. 25 Kasım 2016’da Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde düzenlenecek olan “Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali”; Türkiye’de bir ilk olmanın yanı sıra; Türk otelcilik tarihine ışık tutacak ve otelcilik sektörünün duayenlerini buluşturacak.

VEHBİ KOÇ VE DİVAN OTELLERİ
“Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali 2016”da; iş adamı Vehbi Koç’un, Divan markasının oluşumundaki başarı dolu liderlik serüveni o dönemi yaşayan profesyonellerin katılımıyla gerçekleşecek bir panel ile ele alınacak. Bienal kapsamında ayrıca Özyeğin Üniversitesi’nin Çekmeköy’deki kampüsünde Divan Oteli’nin kuruluşu, tarihçesi ve gelişimi ile ilgili 140 görselden oluşan bir sergi düzenlenecek. Sergi, iki (2) yıl süresince Özyeğin Üniversitesi’nde ziyaretçilere açık olacak.

OTEL TARİHİNDE BİR YOLCULUK
Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleştirilecek bienale, Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum, uzun yıllar Divan Otellerinde Genel Müdürlük yapmış olan Orhan Başdoğan ve Divan İstanbul Otel Müdürü Arcan Bayraktaroğlu konuşmacı olarak katılacak.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk

PROF. DR. ESRA GENÇTÜRK: YENILIKÇI VE GIRIŞIMCI VIZYON
Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk; Özyeğin Üniversitesi’nin Girişimci ve Yenilikçi Üniversite
Endeksinde son beş yıldır ilk 10’da ve vakıf üniversiteleri arasında 4. olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Yenilikçi ve girişimci vizyonumuz doğrultusunda, Türkiye’de ilk olan ‘Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali’ni Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümümüzle düzenlemekten gurur duyuyoruz. Sektörlerle iç içe yaklaşımımızla örtüşen ve Türkiye’de otelciliğin tarihçesine ve gelişimine ışık tutan bu anlamlı etkinlik, toplumsal fayda üretme misyonumuzun bir yansımasıdır. Bienal, aynı zamanda öğrencilerimize köklü kurumları ve kuruluşları üniversite eğitimi sırasında tanıma ve anlama şansı vererek sektörlerle ve yaşamla iç içe eğitim felsefemize de katkı sağlamaktadır.”

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar

TEOMAN ALEMDAR: ÖNDER GIRIŞIMCILERI ANMAK
Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar; Bu Bienal’in Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekerek; “Amacımız, Türk otelcilik sektörünün gelişmesinde önemli sorumluluklar almış olan önder girişimcileri anmak, yerel zincir otel markalarının oluşumundaki katkılarını, yeni nesil otel profesyonellerine ve öğrencilerimize aktarmaktır. Bu bienalimizi ilk Türk zincir otel markasının kurucusu olan Vehbi Koç ve Divan Otelleri anısına düzenlemeye karar verdik. Bu kapsamda Divan Oteli’nin kuruluşu, tarihçesi ve gelişimi ile ilgili düzenlenen sergi, iki (2) yıl süresince Özyeğin Üniversitesi’nde ziyaretçilere açık olacak.”

Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum

RICHARD P. APPELBAUM: MODERN TÜRK TURIZMININ BAŞLANGıCı
Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum; Divan’ın Türkiye’de turizm sektörünün gelişiminde öncü rol oynadığını belirterek şu bilgileri verdi: “Koç Topluluğu’nun kurucusu Vehbi Koç’un 60 yıl önce temellerini attığı ve modern Türk turizminin başlangıcını simgeleyen Divan, otelcilik, yeme içme ve turizm sektöründe yaptığı önemli yatırımları ile bugün 120’nin üzerinde birimde hizmet vermektedir. Aynı zamanda sektörde okul niteliğinde bir değer taşıyan Divan’ın 60. Yılında, sektör için önemli olduğunu düşündüğümüz Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali’nde yer almak ve Özyeğin Üniversitesi tarafından bu yılın Vehbi Koç ve Divan Otellerine adanması bizim için ayrıca anlamlı ve gurur verici olmuştur.”

Özyeğin Üniversitesi’nde öğrenciler

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA:
Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda/kuruluşlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi’nde 2016-2017 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86’sı burslu öğrenim görüyor. Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programıyla; 3 enstitü bünyesinde 31 lisansüstü programla eğitim veriyor. Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.

– See more at: http://www.turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=52028&uniq_id=1479159939#sthash.rNQokKfp.dpuf

Save

Save

Save

Save

Save

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.