Oti Holding Başkanı Bektaş:1 milyon Rus turist getiririz

0
66
+100%-

ANTALYA- Oti Holding, Rusya’dan Türkiye’ye yönelik tur satışlarının başladığını belirterek, charter uçuşlarının açılması durumunda 10 gün içinde 1 milyon turist geleceğini açıkladı Rus Sivil Havacılık Kurumu’ndan charter uçuşları ile ilgili onay yazısını beklediklerini belirten Oti Holding açıklamasında, şu ifadeler kullanıldı:

”Gerçekleşen son gelişmeler kapsamında Rusya’daki tur operatörleri, Türkiye’ye yönelik otel ve uçak satışlarını başlatmış durumdadır. Ana oyunculardan biri olan Coral Travel dahil satışlarını an itibarı ile gerek web sitelerinde, gerek acentelerinde satışa sundular. Charter uçuşlar için ise Rus Sivil Havacılığından henüz uçuş onay yazısının gelmemiştir.

Bu sebeple şu an için bu yazı gelene kadar bu sezona yönelik bir tahminde bulunmanın çok doğru olmayacaktır. Bu arada, Rusya’dan Türkiye’ye yönelik talebi karşılayabilecek düzeyde uçak arzının oluşturulabileceğini düşünüyoruz.

Charter uçuşları ile ilgili kısıtlama kararı 1 hafta-10 gün içinde açılması durumunda, genel olarak Türkiye sahil şeritlerindeki tatil destinasyonlarına 700-800 bin civarında bir turist rakamının gerçekleşebileceğini, diğer şehirlerle beraber bu rakamın 1 milyonu bulabileceğini tahmin ediyoruz.’

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.