Nurol GYO, Oasis Designer Outlet ile 300 milyon dolarlık iş hacmi hedefledi

0
183
+100%-

İSTANBUL-İstanbul’un giderek gelişen bölgesi ve Atatürk Havalimanı ile Yeni Havalimanı’nın buluşma noktası olan Basın Ekspres yolu üzerinde Nurol GYO, 80 milyon dolarlık AVM yatırımı Oasis Designer Outlet ile 300 milyon dolarlık iş hacmini hedefliyor. Toplam 53 dönüm arazı üzerinde kurulu bulunan ve 2107 Mart ayında açılması planlanan Oasis Designer Outlet için düzenlenen basın toplantısında Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu “Perakende ve hizmet sektörlerinde birçok üst segment mağazaya ev sahipliği yapacak ve dunya markalarını uygun fiyatlarla tüketiciyle buluşturacak yatırım, tamamlandığında en az 1.000 kişiye istihdam sağlanmış olacak. Cazip kiralama stratejisiyle yatırımcısına da avantajlar sağlayacak Oasis Designer Outlet’i, günde 50 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz” dedi.

nurol-oasis-1NUROL GYO’NUN İKİNCİ OUTLETİ

Oasis Designer Outlet, inşaat sektörünün önemli kuruluşlarında Nurol GYO’un 18 yıl aradan sonra hayata geçirdiği ikinci AVM yatırımı olarak dikkat çekiyor. İlkini 1998 yılında Türkiye’nin gözde turizm beldesi Bodrum’da açan Nurol, yeni yatırımında da tüm projelerinde olduğu gibi müşteri odaklı hizmet anlaşını ön plana çıkarıyor.
Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu Oasis Designer Outlet ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
Oasis Designer Outlet, konumuyla bölgenin yeni cazibe merkezi olmaya adaydır. Ofis yatırımları bakımından İstanbul’un en yüksek kapasiteli bölgesi olan Basın Ekspres ve çevresindeki 2 kilometrekarelik alanda günlük 5 milyonun üzerinde nüfus hareketi bulunuyor. Atatürk Havalimanı’na 6 dakika, 2018’de tamamlanması planlanan yeni havalimanına ise 12 dakika uzaklıkta konumlanıyor. Oasis Designer Outlet’in müşteri potansiyeli de bölgenin bugun ve gelecekteki hareketliliği düşünüldüğünde oldukça yüksektır. Pek çoğu yabancı zincirlere ait 18 otel bulunan Güneşli ve çevresinde, yılda 1 milyonun üzerinde geceleme yapılıyor. Yıllık 150 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dunyanın en büyüğüolması planlanan yeni havalimanı da devreye girdiğinde Oasis Designer Outlet’in, bölge ticareti açısından da tam bir vaha haline gelmesi bekleniyor. Oasis Designer Outlet bölgedeki emlak yatırımlarının değerini artıracaktır”

nurol-oasis-3TRANSİT YOLCULAR İÇİN TAV İLE İŞBİRLİĞİ

Atatürk Havalimanı’na gelen transit yolcuların 5-6 saatlik bekleme süresi içinde Oasis Designer Outlet’e gelerek vakit geçirmeleri içen TAV ile işbirliği içinde olduklarını belirten Hatipoğlu şöyle devam etti: “Dünyada moda dunyasının nabzının attığı Fransa, İtalya ve İspanya’da havalimanlarının yakın çevresine kurulan ve dunyanın önde gelen markalarının outlet’lerini bir arada barındıran açıkhava AVM’leri model alınarak tasarlandı. Yapılan araştırmalarda uçak yolcularının, açıkhava outletlerindeki fiyat avantajlarını duty free’lere göre tercih ettikleri biliniyor. Buna göre mağaza ve marka planlaması yapılan Oasis Designer Outlet, Turkiye’deki ilk yatırımına imza atan markalar, farklı boyutlardaki monobrand (tek marka ) ve multibrand (çoklu marka ) mağazalara da ev sahipliği yapacaktır. Bu özellikleriyle Nurol GYO’nun yeni AVM yatırımı, Türkiye’de ust segment markaları daha geniş kitlelerle buluşturacaktır.”

nurol-oasis-15EĞLENCE VE YEMEK İLE İNSANLARI MUTLU EDİYORUZ

Oasis Designer Outlet’te eğlence, yeme-içme, supermarket ve dekorasyon bölumlerinden oluşan dört ana anchor’un bulunduğu söyledi. Hatipoğlu, “Eğlence ve yemek dunyada yapılan pek çok araştırmada insanı mutlu eden iki unsur olarak öne çıkıyor. Oasis Designer Outlet, bu gerçekten hareketle tasarladığı yeme-içme alanında İstanbullulara tam bir Foodtainment deneyimi yaşatacak. Yemek ve eğlence aktiviteleri ortak bir alanda buluşacak. Restoranlar klasik AVM’lerden farklı, kendi oturma alanlarına sahip olup aynı anda 2 binin uzerinde ziyaretçinin yemek yemesine imkan sağlayacak. Ziyaretçilerinin sosyal yapısına uygun butçeli mekanların yanı sıra, bölgenin önemli bir iş merkezi olması göz önünde alınarak üst segment restorant seçenekleri AVM’de yer alacak” dedi.

YEME,İÇME SEKTÖRÜ İÇİN YÜZDE 30-35 YER AYRILDI

Yeme içme sektörü için yüzde 30-35 oranında yar ayrıldığını ve açıkhava AVM’sinde her şey, müşterilerin rahat ve eğlenerek alışveriş yapmaları için tasarlandığını belirten Semim Hatipoğlu şunları anlattı:
“Projenin her iki ana caddeye açılan kapılarının hemen ortasında yer alan süpermarket, rahat otopark ulaşımı sağlanacak şekilde konumlandırıldı. Hızlı kasaların bulunduğu bölüm ise Türkiye’de ilk kez uygulanan Shop&Drive konseptiyle, tüketicileri tanıştıracaktır. Oasis Designer Outlet, havalimanlarına yakın konumuyla yurtdışındaki moda kentlerinde buyuk ilgi gören Kiss&Fly anlayışını ön plana çıkarıyor. Havalimanından gelen yolcular uçuş öncesi hızlı ve pekçok markayı bir arada bulabilecekler. Muşteriler otomobilleriyle AVM içine kontrollu bir şekilde girecekler, araçlarını mağazaların önunde bulunan vale park hizmetine verip, süratle alışverişlerini tamamlayıp, uçaklarını yakalayabilecekler.”

nurol-oasis-6MEYDAN SİZİN!

Oasis Designer Outlet’in en buyuk özelliklerinden birinin buluşma meydanı olduğunu sözlerine ekleyen Hatipoğlu”Kent insanının en önemli sorunu olan fiziksel aktivite eksikliğine, sosyal sorumluluk yaklaşımıyla çözüm sunmaya odaklanan Oasis, mevcut AVM’lerde yer alan eğlence merkezlerinden daha fazla indoor ve outdoor aktivite alanlarına sahip olacak. Bölgenin sosyal ihtiyaçları göz önunde bulundurularak açıkhava pazarı, peynir tadım gunü ve pazarı, yoga festivali, pilates gibi spor etkinliklerinin yanı sıra konserler ve çeşitli sanatsal etkinlikler de “Meydan”da ziyaretçilerle buluşacak. Kafeler, sinema kompleksi ve spor merkezi yer alacak” dedi.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.