NG Güral’dan Sapanca’ya yeni otel

0
200
+100%-

ISTANBUL-NG Kütahya Seramik (Güral Ailesi), Afyonkarahisar ve Sapanca’daki mevcut iki oteline yenilerini ekliyor. İstanbul Güneşli’de inşaatı süren otel projesi için Marriott’la anlaşan grup yönetimi, Sapanca’da hizmete açacakları dördüncü otelin inşaatına 2017’de başlıyor.

SAPANCA’DA ARAZİSİ VAR
Ekonomist Dergisi’nde Fatoş Bozkuş imzasıyla çıkan habere göre, Nafi Günal (NG), Sapanca’da yeni bir otel daha açıyor. Sapanca’daki yeni otelin oda kapasitesinin 450 olacağı ve inşasına da 2017’de başlanacağı belirtiliyor. Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Sapanca’daki otelimize yakın bir arazimiz var. Burada var olan 291 odalı otelimizle aynı konseptte bir otel açma niyetimiz bulunuyor. Henüz projeleri çiziliyor” diye konuşuyor. Güral, yeni otelin 450 odalı olacağını söylüyor. Daha büyük organizasyonları ağırlayabilmek için yeni otelde geniş toplantı salonları yapılması planlanıyor. Ayrıca yeni otelin Spa’sı da mevcut otelden daha büyük olacak. Toplam 100 milyon TL yatırımla gerçekleşecek otelin yapımına 2017’de başlanması bekleniyor.

NG GÜRAL
Kütahya’nın önde gelen sanayicilerinden Güral Ailesi, bir dönem yaşadıkları fikir ayrılıkları nedeniyle 2013 yılında işleri ayırdı. Kardeşlerden Nafi Güral ve çocuklarının kurduğu NG Kütahya Seramik, günümüzde seramik ve porselen dışında ambalajdan turizme, makineden AVM ve inşaata kadar yedi farklı sektörde hizmet veriyor. Eylül ayında seramik sektöründe yeni bir yatırım için temelleri atan şirketin Kütahya’da Temmuz 2017’de açmaya hazırlandığı bu tesis dışında da hayata geçirmeye hazırladığı projeleri var. Bunlardan biri de turizm sektöründe bulunuyor. Afyon ve Sapanca’da iki oteli bulunan, İstanbul Güneşli’de inşaatı süren oteli için Marriott Grubu ile anlaşan şirket, dördüncü otel yatırımını da Sapanca’da yapmaya hazırlanıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.