Mısır Çarşısı’ndaki 115 yıllık Pandeli Restoran kapandı

0
148
+100%-

İSTANBUL- 1901 yılında Pandeli Çobanoğlu tarafından kurulan Pandeli’nin 22 yıllık salon şefi Özay Çınar, “Son dönemde yaşanan olaylardan dolayı turist artık gelmiyor ve Mısır Çarşısı’ndaki restorasyon nedeniyle de işler kötü gidiyordu. 3 aydır kapalıyız. Kimse sahip çıkmazsa yakın zamanda da boşaltılacak” dedi. Habertürk’ün haberine göre, güçlendirme yapılırken çinilerden birinin zarar gördüğünü söyleyen Çınar, “Eşyalar olduğu gibi duruyor ama sahipleri yaşlandı artık ilgilenemiyorlar. Yani aslında Pandeli sahipsiz kaldı” dedi.

Pandeli 115 yıllık tarih yolculuğunda birçok ünlü ismi ağırlamıştı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kolağası olduğu dönemde en sevdiği lokanta olduğu belirtilen Pandeli’nin ziyaretçileri arasında Celal Bayar, Kraliçe II.Elizabeth, İspanya Kralı Juan Carlos ve Kraliçe Sofia, Robert McNamara, Robert De Niro, Tony Curtis gibi isimler de bulunuyor.

Türkiye’de son yıllarda yaşanan olaylar nedeniyle turizm sektörü can çekişirken, Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı’da 300’den fazla dükkanın ekonomik sebeplerle kapatıldığı ve bu sayının artacağı belirtiliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.