Mavi Yolculukta ahtapot ile levrek yarışıyor

0
80
+100%-

=BODRUM- 28. The Bodrum Cup, sadece yelken değil, yemek tutkunlarına da hitap edecek. 18 Ekim’deki Bodrum- Gümüşlük ve 21 Ekim’deki Leros-Yalıkavak etapları sırasında teknelerde ekipler “Mavi Yolculuk Mutfağı”na kültürel bir katkı amacıyla yemeklerini de yarıştıracaklar.
“Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması” 28.The Bodrum Cup’a katılan tüm yelkencilerin bireysel ya da grup olarak katılabilecekleri bir yarışma. Bu yılki yemek yarışması önceki yıllardan daha farklı olarak iki aşamadan oluşacak. Ana sponsoru Allium Villas olan yarışmanın ilk aşamasında dereceye giren beş aşçı final turunda yarışmaya hak kazanacak. Aşçılar, belirlenen ana ürüne göre jüri üyelerine sunacakları tarifleri kendileri belirleyecek. Ön eleme turunda levrek balığı yemekleri yapılacak, finalde ise ahtapot yemekleri yarışacak. Yarışmacılara levrek ve ahtapotlar Kılıç Holding tarafından temin edilecek. Yarışmanın diğer sponsorları da Gastronometro ve Studio Mutfaq. Yarışmanın 1.2 ve 3’üncüsü Gastromutfak’tan hediye çeki kazanacak.

bodrum-yemek-yarisi.jpg

“MAVI YOLCULUK MUTFAĞı” YARıŞMA TARIHLERI VE KURALLARı:
ÖN ELEME – Tarih ve Yeri: 18 Ekim 2016 Bodrum-Gümüşlük Etabı sonrası Gümüşlük
Yarışma Kuralları: Servis edilecek ana ürün levrek. Yemekler teknede hazırlanacak, jüri üyeleri bizzat teknelere giderek tadımlarını teknede gerçekleştirecekler.

Jüri: Bodrum’un ünlü balıkçılarından Körfez Restoran: Ali Subaşıoğlu, Musto Bistro – Mustafa Yavaş, Memedof – Mehmet Çuhadar, Sait Seafood – Sait Yılmaz, Orfoz Restaurant – Çağlar Bozcağa, Mahmut Kaptan’ın yeri : Mahmut Altunkaya yer alacak.

FİNAL
Tarih ve Yeri: 21 Ekim 2016 Leros – Yalıkavak Etabı sonrası Yalıkavak
Yarışma Kuralları: Servis edilecek ana ürün ahtapot. Yemekler teknelerde hazırlanacak, sunum ve tadım final jürisi tarafından Palmarina’da değerlendirilecek.

Jüri:
Ünlü gurmeler Ali Esad Göksel, Faruk Şüyun ve Mahmut Kaptan’ın yanı sıra sponsor Metro Cash & Carry’nin Gastronometro Bölüm Müdürü Maximilian J.W Thomae’nin yer aldığı final jürisi, içinde ahtapot olan tarifleri değerlendirecek.

Sponsorlar:
Palmarina, TAV Passport, Technogym, Nef, Metro Cash&Carry, Europcar, THY, Allium Villas, Argo / Yunanistan, Mandalin Bar

Destek veren Kurumlar:
Bodrum Belediyesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi, Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB

28. THE BODRUM CUP YARıŞ TAKVIMI VE ROTASı ŞÖYLEDIR:

17 Ekim Bodrum – 28. The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi
18 Ekim BODRUM BELEDİYESİ “İZ BIRAKANLAR”
(Ömer Aras-Uğur Boran-Mehmet Oğuz-Erdoğan Yavaş) ETABI Bodrum-Gümüşlük
Konser – FATMA TURGUT
19 Ekim TAV PASS PORT ETABI Gümüşlük-Leros
20 Ekim NEF BODRUM ETABI Leros-Leros
21 Ekim PALMARİNA BODRUM ETABI Leros -Yalıkavak
Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması Finali & Konser
22 Ekim TECHNOGYM ETABI Yalıkavak-Bodrum
Ödül Töreni & Kapanış Partisi ve Konser – SERTAB ERENER

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.