KKTC Başbakanı Özgürgün: Türkiye dünya liderliğine yürüyor

0
42
KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün
+100%-

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
ISTANBUL- MUSİAD EXPO’nun açılışında konuşan KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün Türkiye Cumhuriyeti ile her alanda ve her konuda birlikte büyük yol aldıklarını belirterek “Türkiye, bugün gelinen noktada çok önemli hamleler ve çok önemli ilerlemeler sağladı. Dünya liderliğine, 2023’te 500 milyar dolar hedefine yürüyen bir anavatan Türkiye var” dedi.
MÜSİAD’ın öncülüğünü belirten Özgürgün, “1. KKTC fuarını da açıyoruz. 2 bin metrekarelik bir alanda onlarca firmamızın katıldığı MÜSİAD ve ana vatan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile birlikte açıyoruz. Yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

TÜRK OLARAK SELAMLADıM
Başbakan Özgürgün, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanının daveti ile Yenikapıda’ki mitinge katıldım. Hayatımın en güzel gününü yaşadım. Milyonlarca insanı KKTC Başbakanı olarak değil bir Türk olarak selamladım. 16. MÜSİAD EXPO fuarı ana vatan Türkiye’nin üretmeye ve büyümeye devam etmesinde 100’ü aşkın ülkeden 200 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması beklenen çok önemli bir etkinliktir. Bölgenin en kapsamlı ticaret fuarı ile Türkiye iş dünyası için önemli bir adıma imza atıyor.”

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.