Kapadokya’nın 21 yıllık Peri Tower Otel’i 2018’e kadar kapandı

0
262
+100%-

NEVŞEHİR- Kapadokya bölgesinde 21 yıldanberi faaliyette bulunan en önemli otellerinden Peri Tower turizmde yaşanan sıkıntılara dayanamayarak 2018 yılına kadar kapandı. Otelin Genel Müdürü Nazif Demir yaptığı açıklamada darbe girişimi ve terör olaylarının ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir ve Kapadokya bölgesinde de turizme büyük balta vurduğunu belirterek “Kapadokya’da turizm can çekiştiyor”dedi.

Nevşehir’de 21 yıldır hizmet veren Peri Tower Hotel Yönetiminin aldığı karara binayen, Kasım 2016 itibariyle faaliyetlerini sonlandırdığını açıklayan Otelin Genel Müdürü Nazif Demir şu açıklamalarda bulundu.

nazif-demir
Peri Tower Hotel Genel Müdürü Nazif Demir: Kapadokya’da turizm can çekişiyor

Değerli Dostlarımız,
Son yıllarda Türk turizminde yaşanan sıkıntıları hep birlikte yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Edindiğimiz tüm belirtiler 2017 yılının 2016 yılını bile aratacak derecede sıkıntılı olacağı yönündedir. Bu güne kadar öz sermaye desteğimizin katkısı ile misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Ekibimizin hepsini 2016 sezon sonuna kadar tüm olumsuzluklara rağmen mağdur etmeden, işsiz bırakmaktan kaliteli hizmetimizden ödün vermeden, Kapadokya ve Türkiye turizminin geldiği nokta içimizi kan ağlatsada elimizden gelenin en iyisi ile hem ekibimiz hemde sizleri mutlu etmeye özen gösterdik.
Bu sıkıntılar yaşanır iken Türk turizminde hiç bir etiğin kalmaması, 3 kuruş rakamlar ile hizmet kalitesine bakılmaksızın rekabetin en kötüsünü yaşamaya başlamış olan Kapadokya da; 21 yıldır hizmet veren Peri Tower Hotel olarak çok zor bir karar almış bulunmaktayız.
Kasım 2016 sonunda faaliyetimizi sonlandıracağız. 2018 Nisan ayına kadar kesin kapalı kalacağız.
Bu güne kadar bizlere vermiş olduğunuz destek ve işbirliğine çok teşekkür eder, Üzerimizdeki bu olumsuzlukların ve Türk turizmindeki sıkıntıların bir an önce bitmesini ve sektörümüzün daha parlak sezonlara kavuşmasını temenni ederiz.
Sevgi ve Saygılarımla
Nazif Demir

Save

Save

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.