Kapadokya Ortahisar’ın mücevheri Mahzen Cave Hotel

0
87
+100%-

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
KAPADOKYA /ORTAHİSAR – Türkiye’nin kayalara oyulmuş evleri, güvercinlikleri, manastır ve kiliseleri ile ünlü Kapadokya’nın Ortahisar bölgesinde Mahzen Cave Hotel özel ışıklandırması. tasarım ıve konforu ile bir yıldız gibi parlıyor.

Yüzyılların birikimiyle ustaların özenle oyduğu kayaların ahşapla birleşmesiyle oluşturulan Mahzen Cave Hotel’in kemerleri, kapıları, stilize sarmaşık veya rozet motifli süslemeleri yapıya farklı bir görünüm kazandırıyor.


ŞÖMİNE VE SICAK ŞARAP KEYFİ
Üzeri rozet motileriyle süslü şömine başında kışın güzelliği yaşanırken, dekorda yer alan kaya ile ahşabın birleşen kokusundan yayılan reçine ve kayalardan yayılan özel toprak kokusu insana başka duygular veriyor. Kış aylarında şömine başında şarabın anavatanı Kapadokya’nın özel bağlarından toplanan üzümle yapılan sıcak şarap ikramı ise insanın içini ısıtıyor.


IŞIL IŞIL BİR OTEL
Yaz sezonunda üç ayrı terasta yer alması planlanan bambu mobilyalar ve hamak ise otele ayrı bir renk katacak.Mahzen Cave Hotel, Ortahisar’ın ışıltılı taş kulesi, yanında renkli camii ve çevresinde yine pırıl pırıl parlayan yapıları ile uzayıp giden vadi görüntüsü ile bölgenin en güzel manzarasına sahip bulunuyor.


GENİŞ VE MANZARALI TERASLAR
Mahzen Cave Hotel, doğa ve tarihin bütünleştiği , peribacaları ile ünlü Kapadokya’nın en huzurlu bölgesi olan Ortahisar’da yer alıyor. Otel, toplam 1000 metrakare arazi üzerinde kurulu olan birbirinden farklı yerden ısıtmalı 13 lüks odası ve geniş manzaralı katlı teraslarıyla bölgenin en güzel manzarasına sahip bulunuyor.

Wellcome Tours and Travel Başkanı Alpaslan Ünsal Mahzen Cave Hotel’in yönetimini okul arkadaşlarına bırakmış:”Burası hepimizin hayali” diyor

ÜNSAL KARDEŞLER VE OKUL ARKADAŞLARI

Antalya’da bulunan Wellcome Tours and Travel Başkanı Alpaslan Ünsal ile Ukrayna’nın Kiev şehrinde acentenin şubesini yöneten kardeşi İbrahim Ünsal’ın birlikte kurdukları Mahzen Cave Hotel yönetiminnde ise kardeşlerin Nevşehir Otelcilk’ten okul arkadaşları görev alıyor. Otel Müdürü Yavuz Koç, Misafir İlişkileri Müdürü Deniz Koç, okul arkadaşlarının kurduğu Mahzen Cave Hotel heyecanını birlikte paylaşıyorlar Ünsal kardeşler ise “Mahzen Cave Hotel sadece bizim değil hepimizin. Biz bu anlayışla buranın en iyi otelini yarattığımıza inanıyoruz” diyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.