İTÜ-GİMDER®, IMO Genel Sekreteri ile bir araya geldi

0
73
İTÜ-GİMDER®, IMO Dünya Denizcilik Günü Etkinliği’nde IMO Genel Sekreteri ile bir araya geldi!
+100%-

İSTANBUL-Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün (IMO) her sene başka bir ülkede gerçekleştirilen Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği; bu sene Türkiye ev sahipliğinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 4-6 Kasım 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenmekte. “Denizcilik, Dünya için vazgeçilmezdir!” teması ile sektörün tüm bileşenlerini bir araya getiren bu etkinlikte İTÜ-GİMDER® de yerini aldı. Seminerin ilk gününde “Türk Denizcilik Tarihi” konusunun sunumu ve “Deniz, insan yaşamı için neden vazgeçilmezdir?” sorusunun uzman konuşmacılar tarafından irdelenmesi ile gerçekleştirildi.

İTÜ-GİMDER® olarak IMO Genel Sekreteri Kitack Lim ile temas sağlayarak kendisine İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bil. Fakültesi mezunlarının Türk ve Dünya denizciliğine ve gemi inşaat sektörüne yapmış olduğu katkılar ve derneğimizin bütünleştirici rolü konusunda ayrıntılı bilgi verildi. Kendisinin ilgiyle dinlediği bu görüşme sonrasında Dünya Denizcilik Üniversitesi Rektörü Dr. Cleopatra Doumbia-Henry ile de temasta bulunuldu. Sayın Rektör ile gelecekte gerçekleştirilebilinecek ortak projeler ile ilgili fikir alışverişi yapılması kararlaştırıldı.

Seminerin ikinci günü “Denizciliğin Riskleri ve Kriz Yönetimi” ve “Dünya Denizcilik endüstrisinde Adil Rekabet” konuları ile devam ediyor. İTÜ-GİMDER® her zaman olduğu gibi İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Mezunları’nın ismini, vizyonu doğrultusunda yeni alanlara taşımaya devam edecektir. İTÜ-GİMDER®

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.