İntermak, endüstriyel hijyende çözümler sunuyor

0
90
+100%-

KONYA- İntermak Genel Müdürü Hüsamettin Sönmez, “1990 yılında Konya’da kurulan firmamız 26 yılı aşan süreden beri süt ve gıda sektörüne üretici olarak hizmet sunuyor. Best Food konseptiyle çiftlikten tabağa kadar süt sektörüne hizmet vermekteyiz” dedi.
Makine ekipmanlarının yanında gıda katkıları ve hijyen ürünleri üretimlerinin de devam ettiğini belirten Hüsamettin Sönmez, “Kurduğumuz tesisler ve ekipmanların yanı sıra peynir mayası ve gıda katkıları üretimi yine düzenli olarak devam etmekte olup birçok ülkeye ihracatını gerçekleştirmekteyiz“ dedi.
“Faaliyetlerimiz dört grupta toplanabilir” diyen Sönmez; “Birinci grupta, süt işleme tesisleri ve çiftliklerin anahtar teslimi kurulması. Yatırım danışmanlığı ve mühendislik hizmetleri. İkinci grupta, Milkol ve Selective markasıyla süt ve gıda sektörü için makina ve ekipman üretimi- özellikle süt işleme tesisi ve çiftlikler için- bu grupta süt sağım makinaları, süt soğutma tankları, süt taşıma depolama tankları, süt işleme ekipmanları, pastörizatörler ve peynir yoğurt gibi süt ürünlerinin üretimi için gereken ekipmanlar üretilmektedir. Anahtar teslimi süt tesisi kurmaktayız. Ayrıca bal, pekmez, şekerleme, reçel, dondurma üretim tesisleri de kurmaktayız. Üçüncü grupta Provita, Süper Maya ve diğer markalarla gıda katkıları üretimi. Bu ürünlerin başlıcaları Peynir Mayası, Stabilizatörler, Emilgatörler ve Starter kültürüdür. Dördüncü grupta, İntem markasıyla süt işleme tesisleri, gıda tesisleri ve çiftlikler için endüstriyel hijyen ürünleri üretimi. Yine İntem markasıyla hijyen ekipmanları üretimi gerçekleştirmekteyiz. İhracat departmanımız 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir” dedi.

İntem markalı hijyen ekipmanları hakkında bilgiler veren Sönmez, “Hijyen turnikeleri, köpük üretme makinaları ve uydu sistem yüksek basınçlı temizlik ekipmanlarını da kendi fabrikamızda üretmekteyiz. Bunun yanında uzun süreli yaptığımız sözleşmelerle işletmelere bu ekipmanları ücretsiz de vermekteyiz” dedi.
İntem isimli ürünlerinin işletmeler için bir hijyen unsuru olduğunu belirten Sönmez, hijyenin ister bireysel anlamda; ister toplumsal anlamda sağlıklı olabilmek için sürekli ele alınması gereken bir konu olduğunun altını özellikle çizdi.

Hijyen ekipmanlarının yurtiçi ve yurtdışında pek çok firmada kullanıldığını belirten Sönmez, “8 bin metrekareden fazla kapalı alana sahip 2 fabrika binamızda, genç ve eğitimli kadromuzla ar-ge çalışmaları ve dünya teknolojisinin takibiyle müşterilerimize yeni teknolojileri sunmaktayız. Peynir mayalarımız tamamen doğal ve helal belgeli olup, mikrobiyel ve hayvansal orijinli çeşitleri vardır. Peynir mayalarımız yurtiçi ve dışında evlerde ve sanayide başarıyla kullanılmaktadır. Özellikle mikrobiyel mayamız sağladığı yüksek randıman yüksek müşteri memnuniyeti ile her geçen yıl sektör payını artırmaktadır” şeklinde konuştu.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.