İngiliz turistler: Çakma ürün cennetindeyiz

0
244
+100%-

LONDRA- Daily Mail gazetesindeki haberde, Hisarönü`nün ana caddelerinde yer alan mağazaların İngiltere`de yaygın olan süpermarket zinciri ve alışveriş merkezlerini andıran isimler alması alaylı bir dille ele alındı.İngiliz turistler tanıdıkları markalara yönelsin diye, Hisarönü beldesinin esnafı ünlü markaları esinlendiren dükkan isimleri kullanıyor.

hsaronu4

“Dünyanın en garip ana caddesi” başlıklı haberde, İngiltere`deki giyim mağazaları zinciri “Next” yerine “Nexst”, perakende ve market zinciri “Marks&Spencer” yerine “Marc Spenger”, süpermarket zinciri “Asda” yerine “Azda” ve mağazalar zinciri “Selfridges” yerine “Selfridgez” adı verilmiş işyerlerinin fotoğraflarına yer verildi. Ayrıca, İngiliz futbol takımlarının formalarının taklitlerinin ucuz fiyata alınabileceği belirtildi.

hisaruno2Daily Mail, İngiliz turistlerin yanı sıra yerleşik İngiliz vatandaşlarının da yoğun olduğu Hisarönü`nün bu haliyle Milton Keynes veya Ipswich gibi İngiliz kasabalarını andırdığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İngiltere`deki çoğu kişi yurtdışına giderken İngiliz alışveriş caddelerinin yavanlığından kaçma isteği duyar. Fakat Türkiye`deki bu beldeyi ziyaret edenler, İngiltere`nin en ünlü ev eşyası mekanlarının isimlerinden ‘esinlenen` bu mağazalar sayesinde memleketlerini hiç terk etmemiş gibi hissedebilirler.”

Haberde, ülke özlemi duyan bir İngilizin balık-patates yiyebileceği bir kafeye oturabileceği de aktarıldı.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.