ICVB IMEX Amerika’da İstanbul’u anlattı

0
74
+100%-

LAS VEGAS-Bu yıl 18-20 Ekim 2016 tarihleri arasında Las Vegas Sands Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen IMEX Amerika Fuarı, Amerika pazarının en önemli kongre fuarıdır. Fuarın düzenlendiği ilk yıl olan 2011’den bu yana Türkiye, fuarda başarılı bir şekilde temsil ediliyor.

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB’nin bu yıl organizasyonunu Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile koordineli olarak yürüttüğü Türkiye standında, sektör genelinden toplam 9 firma ve kuruluş yer aldı. Türkiye bu yıl stant numarası 3012 olan, 80 m2’lik bir alanda temsil edildi. Önceden randevu sisteminin bulunduğu fuarda ICVB, 3 gün boyunca aralarında dernek ve birlikler ile acenta ve şirketlerin yer aldığı 50’ye yakın birebir görüşme ve randevu gerçekleştirdi. Fuar süresince hem grup sunumları, hem de katılımcıların münferit randevuları ile Türkiye ve İstanbul’un uluslararası kongre sektörüne her yönüyle tanıtımına devam edildi.

IMEX Amerika Fuarı, ilk yılından bu yana gerek katılımcı kuruluş ve firma sayısında ve gerekse katılımcıların randevu sayılarındaki artışla sürekli olarak gelişen bir fuar olmaya devam etmektedir. Geçen yıl yaklaşık 3.000 davetli alıcıyı (hosted-buyer) bir araya getiren fuarda, önceki yıla göre gerçekleştirilen birebir randevu sayısı 57.000’e; katılımcı kuruluş sayısı ise 3.100’e yükselmiştir. IMEX Amerika Fuarı tüm bu yönleriyle her yıl katılımcılarının fuardan memnun ayrılmalarını sağlamaktadır.

ICVB – İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu :
ICVB, İstanbul’un kongre destinasyonu olarak uluslararası kongre sektörüne tanıtımı ve pazarlaması faaliyetlerini yürüten, kamu ve özel sektör tarafından desteklenen tarafsız bir çatı örgütüdür. Kuruluş amacı doğrultusunda uluslararası tanıtım ve pazarlama aktivitelerini sürdüren ICVB, kurulduğu tarihten bu yana İstanbul’un dünyanın önde gelen kongre şehirlerinden bir olmasına; tanıtımına ve markalaşmasına büyük katkılarda bulundu. Uluslararası pazarlarda İstanbul’u başarı ile temsil eden ICVB, birçok kongre ve toplantı organizasyonunu bizzat şehre kazandırdı, bazılarının da kazandırılmasında önemli rol oynadı. ICVB, üyesi olduğu uluslararası kongre sektörü kuruluşları aracılığı ile İstanbul’un sesini dünyaya duyurmaya devam ediyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.