Geleceğin sinemacıları 14. kez ödüllendirildi

0
81
+100%-

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını ve hayallerini özgürce gerçekleştirmelerine imkan sağlamak amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen 14.Geleceğin Sineması: “Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması”nda ilk 20’ye kalan genç sinemacılara Pera Palas Hotel Jumeriah’ta gerçekleştirilen tören ile ödüllendirildiler.

gelecegin-sinemacilari7Hayallerini beyazperdeye aktarmaları için 3.000 TL yapım desteği ve Fono Film’den post-prodüksiyon desteği alan 3 film çekecekleri kısa filmlerini 2 Haziran 2017 tarihine kadar teslim edecekler. Teslim edilen yirmi kısa film içerisinden seçilecek en iyi üç film ise Aralık ayında yapılacak olan 20. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak.

gelecegin-sinemacilarimisbahT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Temsilcisi Enver Arslan, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) Yönetim Kurulu Üyeleri, Yarışmanın Jüri Üyeleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptığı konuşmada; “Sinema tarihimiz Beyoğlu’nda başladı ve nice hikayeler Beyoğlu’ndan beyazperdeye yansıdı. Beyoğlu’nda nice artistler, nice yönetmeler bu sokaklardan geçti. Gönlünü sinemaya kaptıran genç sinemacılar için düzenlenen büyük bir organizasyon olan Geleceğin Sineması, sinemamıza yeni yetenekler, yeni yönetmenler kazandırdı. Bu vesile ile Beyoğlu Belediyesi olarak sanata, kültüre ve sinemaya destek vermeyi vazife olarak görüyoruz” dedi.

gelecegin-sinemacilari5gelecegin-sinemacilari11Törende ayrıca TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Oyuncu Demir Karahan da kültür sanat ve sinemaya katkılarından dolayı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a ödül takdim etti.

gelecegin-sinemacilaribesteGecenin sunuculuğunu ünlü oyuncu Beste Bereket üstlenirken, tören sonunda davetliler 2017 Oscar Ödüllü Kısa Film Mindenki’yi izlediler.
Geleneksel olarak 14 yıldır başarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” bir yandan Türk sinemasının geleceği için ışık yakarken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam edecek.

gelecegin-sinemacilari93.000 TL yapım desteği almaya hak kazanan 20 proje:

Balon – Mehmet Oğuz Yildirim

Bir Ağaç Dolusu Güvercin – Mehmet Akif Yildiz

Diploma – Hasan Hüseyin Sönmez

Dünden Kalan – Salih Toprak

Elma – Serdar Altun

Fer – Muhammed Özer

Hasta Bakici – Soner Sert

Işikli Ayakkabi – Ömer Ferhat Özmen

Kimlik – Cansu Şişik

Mavi Dalga – Ciwan Zengin

Mayk – Onur Selamet

gelecegin-sinemacilari6Pireler Ve İnsanlar – Serkan Uzunyol

Sabahçi Kahvesi – Ekrem Çanak

Son Akşam Yemeği – Hatice Aşkin

Son Umut – Burak Doğan

Su – Akif Karaosmanoğlu

Şans – Batikan Karabacak

Üçüncü Şahis – Ömer Taha Çelik

Yasemin – Muaz Güneş

Yaşamaya Dair – Bariş Bal

gelecegin-sinemacilari2Fono Film’den post-prodüksiyon desteği almaya hak kazanan 3 proje:

Bir Ağaç Dolusu Güvercin – Mehmet Akif Yildiz

Hasta Bakici – Soner Sert

Mayk – Onur Selamet

Kaydet

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.