Ferit Şahenk’ten Oğlak Burcu restoran

0
191
+100%-

Doğuş Grubu`nun yeme- içme sektöründeki faaliyetlerini yürüten şirketi D.ream yeni konseptleri Türkiye`ye getirmeye devam ediyor.Kısa süre önce Ortaköy`deki Zuma`yı İstinyePark`a taşıyan D.ream`in Zuma`nın yerine Il Riccio`yu açacağı söyleniyordu, ancak D.ream deniz ürünleri restoranı olarak açılan balık restoranlarından çok farklı bir restoranda karar kıldı.

Restoranın adı Capricorn (Oğlak Burcu).

Ferit Şahenk de 1 Ocak 1963 doğumlu, yani Oğlak Burcu. Akdeniz deniz ürünleri restoranı olarak tanıtılan Capricorn her biri özel reçetelerle hazırlanan lezzetleri sunacak.

Capricorn’un ekibinin başında Executive Şef Mehmet Fehmi Samancı ve Şef Giuseppe Palmieri bulunuyor. 300 kişilik restoran haftanın 7 günü açık olacak. Restoranın mönüsünde istiridye, istakoz, midye, karides ve ahtapotla hazırlanan farklı alternatifler var. Buzda istiridye, buharda Midye Kaserol gibi Türkiye’de çok da kolay bulunmayan lezzetler Capricorn’da olacak. Diğer taraftan Ferit Şahenk’in dünyaca ünlü Meksikalı restoran zinciri Cantina Laredo’yu da Türkiye’ye getireceği belirtiliyor.

ABD merkezli Consolidated Restaurant Operations bünyesindeki Cantina Laredo için de anlaşma sağlayan D.ream, bu restoranın ilk şubesini de İstanbul’da açacak.

HÜRRİYET

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.