Ekonomi Bakanı Zeybekçi: En önemli ortağımız MÜSİAD

0
86
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,
+100%-

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKIYE TURIZM
ISTANBUL- 16. MÜSİAD EXPO’nun açılışında, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,bu yıl itibarıyla artık ihracatçıların Türkiye’de düzenledikleri uluslararası fuarları da destekleyeceklerini söyledi. Zeybekci, ilkini Tahran’da açtıkları, ikincisini New York’ta, üçüncüsünü ise Dubai’de kurmayı hemen hemen tamamladıkları Türkiye Ticaret Merkezlerinde (TTM) en önemli ortaklarının MÜSİAD olacağını söyledi.

BREXIT VE ABD SEÇIMLERI TÜRKIYE’NIN YARARINA OLACAKTIR
Zeybekçi konuşmasında Cumhubaşkanı Erdoğan’ın “Dünya beşten büyüktür” sözlerini hatırlatarek ‘Dünya bu gerçeği inşallah anlayacaktır. Dünya değişmelidir. Son dönemdeki gelişmeler, Brexit ve ABD seçimlerinden dünyanın değiştiğini hem de köklü değişiklikler olacağını ve bunların Türkiye’nin yararına olacağını inşallah göreceğiz” dedi.
Zeybekçi, kendisinden önce konuşan MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’ın “ekonomi bakanı” gibi konuşma yaptığını belirterek, “Ben de bir ‘MÜSİAD başkanı’ gibi konuşma yapmaya çalışacağım” şeklinde konuşarak sözlerine başladı.
Zeybekçi, 2014 yılında yapılan15. MÜSİAD EXPO’nun 7 bin 500 yabancı iş adamı ve yurt içinden 150 bine yaklaşan ziyaretçisiyle fuarcılık adına önemli bir etkinlik olduğunu belirtti.

SİZLER BIZIM YOL VE DAVA ARKADAŞLARIMIZSINIZ
Zeybekci monuşmasını şöyle sündürdü- “MÜSİAD bir başarı hikayesidir. Bugün amaç, temel esaslarda hasıl olmuş, yola çıkma başarısı sağlanmıştır. Bu amaçlar için aynı bilinçle 24 yıl önce yola çıkan bu ülkenin evlatlarından Allah razı olsun. Eminim MÜSİAD’ın bugün geldiği noktayı gördüklerinde sevinç ve gururu hak ederek yaşıyorlardır. Sizler bizim yol ve dava arkadaşlarımızsınız. Sizlerle tüm dünyada ülke ülke, dünya kazan biz kepçe, kapı kapı dolaşarak Türkiye’mizi dünyanın etken ekonomilerinden biri haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz.”.

TÜRKIYE TICARET MERKEZLERINDE MÜSİAD OLACAK
MÜSİAD EXPO’nun Türkiye’nin dış ticaret hedeflerine ulaşmasında önemli bir araç haline geldiğini söyleyen Zeybekçi, MÜSİAD’ın ve kurucusu olduğu DEİK ile birlikte bu başarılı fuar çalışmalarını dünyanın önemli noktalarında gerçekleştirmelerini istediklerini belirtti.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.