Darbeye rağmen fuar ziyaretçisi arttı

0
57
Fuar ziyaretçisi
+100%-

İSTANBUL-  CNR Fuarcılık’ın patronu Ceyda Erem, darbeye rağmen yurt dışında ciddi bir iletişim çalışması yaptıklarını ve bu sayede fuarlarına gelen yabancı ziyaretçi sayısını bazı sektörlerde ikiye katladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerinin başına balyoz gibi ineceğiz
Financial Times’a ilan verdiklerini, tek tek ülkelerdeki potansiyel alıcılara ulaştıklarını ve onları Türkiye’ye çağırdıklarını kaydeden Erem “Bir fuarın başarısı yabancı ziyaretçinin çok olmasına bağlı. Biz de 2015 başından beri yabancı ziyaretçiler için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Londra ve Dubai’de ofis açtık. Yabancı alıcı sayısı artacak derken 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Açıkçası 15 Temmuz’dan sonra telaşlandık. Financial Times’a ilan verdik, datalarımızı yeniledik. Mail, mektup, mesaj ne gerekiyorsa gönderdik ve Türkiye’de ticari hayatta sorun olmadığını anlattık. Çok yoğun çalıştık ve çok şükür ziyaretçi sayımızı artırdık” dedi.

051120162331151168307_3

NAZAR DUASI OKUYORUM

Eylülde tedirgin başladıkları AYMOD Ayakkabı Fuarı’nın tam Rusya ile ilişkilerin düzelmesine denk geldiğini kaydeden Erem, bu fuara ciddi alıcı geldiğini anlattı. Home&Tex Fuarı’nda stand anlamında yüzde 30 küçülme olduğuna dikkat çeken Erem, şöyle devam etti: “Biz yine yurtdışına ağırlık verdik ve yabancı ziyaretçi 2 katına çıktı. 1 milyar dolarlık iş hacmi beklentisi de aşıldı. Mutfak fuarı da çok iyi başladı. İkinci gün, geçen yılı aştık. Her gün nazar duası okuyorum.”

Füzeler için rapor aldım, yabancılar ikna oldu

Ceyda Erem, bu yıl ziyaretçi sayısındaki artışı nokta atışı yapmalarına bağladı. Erem, şöyle devam etti: “Firmalar nezdinde araştırma yaptık. Hangi firma hangi ülkeye ne ihraç etmek istiyor diye baktık. Onların istedikleri ülkelerin alıcılarıyla iletişim kurduk. Kişiye özel mesajlar gönderdik. Benzer durumu Körfez Savaşı’nda da yaşamıştık. Antalya’da fuarımız vardı ve yabancılar korkudan gelmiyordu. Scud füzelerinin Antalya’yı vuracağından endişe ediyorlardı. O zaman askerlerden destek aldım, füzelerin manziline kadar askeri rapor hazırlattım ve Antalya’yı vurmasının mümkün olmadığını kanıtladım. Yabancılar ikna oldu ve fuarımız başarılı oldu. Sonuçta ben matematikçiyim ve çözüm ararken o gözle bakıyorum.”

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.