Corendon yardımcı pilot alıyor

0
155
Corendon Havayolları
+100%-

ISTANBUL – Corendon Airlines, uçuş okullarından mezun olan pilotlara “Tip” eğitimi aldırmaya devam ediyor. Avrupa’nın en popüler havayollarından Türk menşeili Corendon Airlines, 2015 yılında başlatmış olduğu yeni mezun pilotlar arasında heyecan ve umut uyandıran “Tip” eğitimi projesine bu yıl da devam kararı aldı. Corendon, uçuş okullarından yeni mezun olan adaylar arasından kendi değerlendirme sürecinden başarıyla geçen adaylarla sözleşme imzalayacak ve seçilen adayların “Tip” eğitim ücretleri, Corendon tarafından karşılanacak. Ön değerlendirme sonrası projeye dahil edilecek olan adaylarla kasım-aralık ayları içerisinde mülakat ve assessment değerlendirmesi yapılacak. Süreci başarıyla tamamlayan adaylar ocak ayı itibari ile “Tip” eğitimlerine mart ayı itibariyle de hat uçuşlarına başlayacaklar.

corendon-ahmet-ozkanAHMET ÖZKAN: “HEDEFIMIZ TÜRK YARDıMCı PILOTLAR KAZANDıRMAK”

Projeyle ilgili konuşan Corendon Airlines Uçuş Eğitim Müdürü Ahmet Özkan, Türk uçuş okullarından mezun olan pilot adaylarının yüksek maliyetli “Tip” eğitimlerini Corendon Airlines olarak biz finanse ediyoruz ve bünyemizdeki öğretmenlerimiz ile hat uçuşlarını tamamlayarak şirketimize uzun yıllar uçacak Türk yardımcı pilotlar kazandırmayı hedefliyoruz” dedi. Projeye dahil olmak isteyen adaylar, ik@corendon-airlines.com adresine başvurularını yapabilirler.

corendonCORENDON AIRLINES HAKKıNDA

2004 yılında Corendon Turizm Grubu bünyesinde kurulan Corendon Airlines, 12 yıl gibi kısa bir sürede yılda 2,5 milyon yolcu taşıyarak Türkiye’ye en fazla turist getiren havayollarından biri konumuna yükseldi. Hollanda tescilli kardeş şirketi Corendon Dutch Airlines ile birlikte sezonda 14 uçak ile operasyon yürüten havayolu; operasyon ağına ve tanıtım faaliyetlerine yaptığı yatırımlarla Hollanda, Belçika, İskandinav ülkeleri, Almanya gibi destinasyonlarda ismini Türkiye ile özdeşleştirdi.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.