Choice Hotels, Ascend Hotel Collection’ı getiriyor

0
99
+100%-

İSTANBUL- ChoiceHotels, Türkiye piyasasında Ascend Hotel Collection markasıyla Alaçatı, Cunda ve Bodrum’da üç yeni otel açacak. ChoiceHotels International, üst segment markası Ascend Hotel Collection’ı Türkiye’ye getiriyor. Faaliyet gösterdiği 35 ülkede 6 bin 300 otel ve 500 binin üzerinde odayla dünyanın en büyük otel zincirlerinden ChoiceHotels, 2014 yılında Clarion markasıyla girdiği Türkiye piyasasında Ascend Hotel Collection markasıyla Alaçatı, Cunda ve Bodrum’da üç yeni otel açacak.

Choice Hotels International’in İzmir’in önemli gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Sevkon Gayrimenkul ile gerçekleştirdiği anlaşma çerçevesinde, Türkiye’deki ilk Ascend Hotel Collection ekim ayı sonunda rüzgâr sörfü konusunda dünyanın en iyi üç plajından biri olan Alaçatı’da açılacak. Alaçatı koyu manzaralı, 128 oda kapasiteli otelde açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sağlık merkezi, banket ve toplantı salonları bulunacak. Alakart restoranının yanı sıra İtalyan konseptli deniz ürünleri restoranının da yer alacağı otel, plajıyla misafirlerine Ege Denizi’nde yüzme keyfi yaşatacak. Anlaşmaya göre, Sevkon Gayrimenkul Cunda Adası ile Bodrum’un eşsiz koylarından Mazı’da iki yıl içinde iki Ascend Hotel Collection daha açacak.

Türkiye’ye Ascend Hotel Collection markası

Türkiye’ye Ascend Hotel Collection markasını ChoiceHotels ile birlikte getirecekleri için çok gururlu olduklarını ifade eden SevkonGayrimenkul Yönetici Ortağı Nuri Sevil, “Bu markanın butik otelleri başarıyla yönetmek için ihtiyaç duyulan özgürlüğü verdiğine inanıyoruz. Choice’un marka bilinirliğinin ve dağıtım kanallarının da işimize büyük katkısı olacağını düşünüyoruz” dedi.

ChoiceHotels Orta Avrupa Bölge Yöneticisi Georg Schlegel ise “Ascend Hotel Collection markasını bireysel olarak Nuri Sevil ve SevkonGayrimenkul ile Türkiye’de geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Ascend Hotel Collection’ınTürkiye’de şu anda hizmet veren butik oteller için çok uygun ve doğru bir marka olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’deki varlığımızı da bu markamızla hızlı bir şekilde büyütmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Dünyanın en prestijli butik otel markalarından Ascend Hotel Collection, yüksek kaliteli hizmetiyle dikkat çekiyor. ‘SoftBrand’ konseptinin öncülerinden ChoiceHotels’in, ilk kez 2008’de açtığı Ascend Hotel Collection otelleri New York, Miami, Napa Valley, Sydney, Stockholm, Nice, Edinburgh ve Dublin gibi dünyanın önemli merkezlerinde 160 noktada hizmet veriyor.

Türkiye’deki mevcut faaliyetlerini Clarion Hotel &Suites İstanbul Şişli, Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey ve Clarion Hotel Golden Horn’unyanı sıra Clarion Hotel Kahramanmaraş’la sürdüren ChoiceHotels, İstanbul Bakırköy’de Clarion Hotel Bakırköy’ü geliştirme faaliyetlerine devam ediyor.
ChoiceHotels, Clarion, Comfort ve Quality markalarını daha fazla büyütmek amacıyla geçtiğimiz aylarda Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da yeni anlaşmalar imzalamıştı. Anlaşmalara göre ChoiceHotels, söz konusu bölgede 2021’e kadar toplamda 8 bin odalı 25 otel açacak.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.