Atatürk’e Fashion TV’den ‘Yüzyılın En İyi Giyinen Devlet Adamı’ ödülü

0
174
+100%-

İSTANBUL – Ünlü isimlerin ödül almak üzere podyuma çıktıkları ve Modanın Oscar’ları” olarak adlandırılan “6. Fashion TV Moda Ödülleri Töreni”nde 6. ulu önder Atatürk’e alkışlarla “Yüzyılın En İyi Giyinen Devlet Adamı” ödülü verildi.

ataturk-fashiontvÖdül törenine pek çok ünlü isim katılırken, ulu önder Atatürk’e verilen ödül açıklandığında salondaki davetliler ayağa kalkıp alkışladılar.

fashiontv7Ana Sponsor Esteticium’un katkılarıyla 6. Fashion TV Moda Ödülleri Töreni 2017 Sinema Güzeli Yarışması kral ve kraliçesi seçilen Dilara Gülsün Meydancı ve Orhan Öztürk’ün sunumları , Yağmur Ayaz’ın kırmızı halı röportajlarıyla Fairmont Quasar İstanbul Hotel’inde görkemli törenle gerçekleştirildi.

fashiontv2MODA DÜNYASININ “EN” LERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Organizasyonu Vizyon Production & Bonart Ajans tarafından yapılan, Atilla Kaplakarslan’nın sanat danışmanlığını yaptığı ve Fashion TV Türkiye ortağı Enis Onat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene moda, sanat, TV, sinema, sahne ve iş dünyasının büyük ilgi gösterirken, gecede moda dünyasının “en” leri ödüllendirildi. Gecenin sonunda ise Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu Derneği’ne bağlı yetmişbeş kız öğerenci ise Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla tekstil ve kozmetik dalında iş bursu kazanadılar.

fashiontv3fashiontvcihanfashiontv-mayoÇeşitli kategorilerde 41 Ödülün dağıtıldığı gecede Torres Cerimonia erkek kreasyonları ve modacı mayo tasarımcısı Cihan Nacar’ın sıradışı tasarımlarından oluşan mayo defileleri de büyük ilgi çekti.

fashiontv65Törene katılarak ödül alanlar arasında Kenan Doğulu, Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Neslihan Yargıcı, Çağla Şikel, Aylin Arasıl, Siren Ertan, Hakan Akkaya, Behzat Uygur, Emre Aydın, Emel Müftüoğlu, İvana Sert, Koray Avcı, Kendi, Esra Erol, Betül Demir, Nihat Odabaşı ve Deniz Akel gibi önemli isimler yer aldı.

fashiontv5YAŞAM BOYU MESLEK ONUR ÖDÜLLERİ
Gecede yapımcı Samsun Demir, modacı Yıldırım Mayruk, modacı Neslihan Yargıcı, manken fotomodel Aylin Arasıl ve Emel Müftüoğlu “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü”ne layık görüldüler.

fashiontv-mayrukfashiontvmayrik8Yıldırım Mayruk “Ben bu meslek onur ödüllerini alıp pişkin bir şekilde mesleği ısrarla yapmaya devam ediyorum. Atatürk’ün modern Türk kadınlarını giydirmeye devam edeceğim” dedi..

fashiontv-neslihanNeslihan Yargıcı ise “Modayı yaz kış modası diye yapardık. Şimdi mevsimler bilinmiyor. Modayı moda olduğu zaman yaptım Artık tadı kaçtı” şeklinde konuştu.

fashiontv-cemil-ipekciCemil İpekçi, moda ve tasarımın kolay olduğunun zannedildiğini belirterek “Sanıldığı kadar kolay değildir. Çok zordur” dedi.

fashiontv-kenanELİ SARGILI KENAN DOĞULU
Birkaç gün önce serçe parmağı kırılan ve ameliyat olduktan sonra sağ eli sargıya alınan ünlü sanatçı Kenan Doğulu “Yılın en iyi giyinen pop müzik erkek sanatçısı” ödülünü almak üzere podyuma çıktı. Kenan Doğulu’ya stil danışmanı Merve Kırşan’da eşlik etti. Sanatçı sargılı elinin objektiflere yasımaması için özen gösterdi.

fashiontvataturk7ATATÜRK TABLOSUNA 25 BİN LİRA KIZ YURDU ÖĞRENCİLERİNE
Atatürk Etiler Sanat Evi tarafından Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu Derneği’ndeki kız öğrencilerin burs alması için bağışladığı ve İranlı ressam Soheil Moradpour’un yaptığı yağlıboya Atatürk tablosu açık artırma ile satışa sunuldu. Tablo 25 bin liraya Kızılay Yönetim kurulu Üyesi Ercan Tan tarafından alındı. Geliri ise Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu Derneği’ndeki kız öğrencilere verildi.

tiyatroTİYATROCULARIN PODYUMDA MANKENCİLİK OYUNU
Yılın En Moda Tiyatro Oyunu ödülünü “Marko Paşa” adlı tiyatroda oyununda birlikte rol aldığı oyuncu arkadaşları ile podyuma çıkarak alan Behzat Uygur “Tiyatro her zaman çok moda olsun ilgi görmeye devam etsin” dedi. Ödülü aldıktan sonra da oyuncu arkadaşları ile birlikte podyumda manken gibi yürüyerek ve selfie yaparak geceye renk kattılar.

EMEL MÜFTÜOĞLU’NUN ZOR ANLARI
Emel Müftüoğlu ise tören tarihini karıştırınca geceye spor günlük kıyafetlerle katılmak zorunda kaldı. Ödülünü alan ünlü sanatçı “Fashion Tv gecesi olunca acayip güzel bir kıyafet ve topuklu ayakkabılar almıştım. Gecenin tarihini karıştırınca yemek yediğim restorandan apar topar geldim. Halime bakın. Ama hep anlatacağım harika bir anım oldu” dedi.

fashiontv-ivanaİVANA 4. KEZ MODA İKONU
Moda ödüllerinde son dört yıldır Moda İkonu seçilerek ödül alan manken ve TV yıldızı İvana Sert ise gelecek yılın ödülünü de şimdiden istedi. Ödüllerini beşe tamamlamak istediğini söyleyen İvana “Söz aldım seneye de ben yine moda ikonuyum” dedi.

fashiontvkoray-avciKENDİSİNİ ÇIPLAK HİSSEDİYORMUŞ
Koray Avcı ise ödülünü almak için sahneye babası Atatürk’e smokin diken “Altın Makas” Levon Kordonciyan’ın diktiği smokinle çıktı. Genellikle günlük hayatta ve sahnede siyah renk şalvar ve tişört giydiğini belirten sanatçı “Bu kez değişiklik olsun geceye de uyalım diye ilk defa smokin giydim. Ama kendimi çıplak hissediyorum” dedi.

KİM NE ÖDÜLÜ ALDI…

YÜZYILIN EN İYİ GİYİNEN DEVLET ADAMI
• Mustafa Kemal Atatürk

YAŞAM BOYU MESLEK ve ONUR ÖDÜLÜ

Yıldırım Mayruk
Neslihan Yargıcı
Samsun Demir
Aylin Arasıl
Emel Müftüoğlu

SEKTÖREL ÖDÜLLER

1. Yılın En İyi Haute Couture Kadın Tasarımcısı/ Siren Ertan

2. Yılın En İyi Haute Couture Erkek Tasarımcısı / Cemil İpekçi

3. Yılın En İyi Defilesi / Newyork Fashion Week / Hakan Akkaya

4. Yılın En İyi Moda Tasarımcısı / Raşit Bağzıbağlı

5. Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu / Serenay Sarıkaya

6. Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu / Halit Ergenç

fashiontvtv37. Yılın En İyi Moda Dizisi / Fazilet Hanım Ve Kızları / Avşar Film

8. Yılın En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu Buket Aydın Baykal / Ntv

9. Yılın En Moda Kadın Programı / Esra Erol’da / Atv

10. Yılın En İyi Giyinen Pop Müzik Erkek Sanatçısı / Kenan Doğulu

11. Yılın En Moda Proje Albümü / Emirhan Cengiz Ft. Betül Demir

12. Yılın En Moda Sıngle / Emre Aydın

13. Yılın En İyi Soul Müzik Sanatçısı / Della Mıles

14. Yılın En Tarz Giyinen Özgün Müzik Sanatçısı / Koray Avcı

15. Yılın En Başarılı Stylist / Murat Okur

16. Yılın En İyi Moda Fotografçısı / Nihat Odabaşı

17. Yılın En İyi Moda Programı / Gardrop Savaşları

18. Yılın Moda İkonu / Iwana Sert

19. Yılın En İyi Mankeni / Çağla Şıkel

20. Yılın En İyi Aranjörü / Erdem Kınay

21. Yılın En Moda Tiyatro Oyunu / Markopaşa

22. Yılın En İyi Dizi Kostüm Tasarımı / Diriliş

23. Yılın En Moda Dizi Yönetmeni / Hamdi Alkan

24. Yılın En İyi Blogger’i / Esra Tekkaya

25. Yılın En İyi Klip Yönetmeni / Deniz Akel

26. Yılın En Başarılı Mayo Tasarımcısı / Cihan Nacar

KURUMSAL ÖDÜLLER

1. Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu / Türk Kızılayı

fashiontvfairmont2. Yılın En Moda Busınnes Hoteli / Fairmont Quasar

3. Yılın En Başarılı Belediyesi Ve Belediye Bşk. Silivri Bld.Bşk.Özcan Işıklar

4. Yılın En İyi Estetik Hastanesi / Estetıcıum

5. Yılın En İyi Turizm Acentası / Shimdigo

6. Yılın En Tarz Saç Şekillendirici Ürünü / Wellaprofessıonals Eımı

7. Yılın En Tarz Giyinen İşadamı / Ramazan Burak Telli

8. Yılın En Başarılı Erkek Giyim Markası / Torres Cerimonia

9. Yılın En Hayırsever Hayvan Hastanesi / Anatolıa

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.