Apart oteller tedirgin ediyor

0
76
Apart oteller sorunu
+100%-

İSTANBUL- Mahalleler arasında açılan apart otel ve pansiyon gibi günlük konaklama çalışmaları yapan işletmeler Tophane, Galata, Cihangir ve Firuzağa semtlerinde son yıllarda bazı konutların “konut olarak kullanılmak” yerine, fiilen otel, otel/" >motel, pansiyon, apart vb. tesisler gibi günlük konaklama hizmeti için kiraya verildiği görülüyor.

KAYIT DIŞI ÇALIŞILIYOR

Apartmanların tamamını yâda apartmanlar içerisindeki satın alınan daireleri günlük konaklama hizmeti veren işletmelere çeviren şahısların büyük çoğunluğu kayıtdışı çalışıyorlar. Konaklama bilgilerini Emniyet birimlerine bildirilmediği gibi Belediye, Maliye ve SGK gibi kayıtlar da bulunmamaktadır.

MAHALLELİLER TEDİRGİN

Açılan apart otel, pansiyon gibi yerlerin mahalle aralarında açmaları nedeniyle mahalle içlerinde kimliği belirsiz günü birlik görünen insan hareketliliği dikkatlerden kaçmıyor. İşletmeciler tarafından “kiracı, misafir” gibi gösterilen müşteriler mahalle insanını tedirgin etmeyi sürdürüyor. Tedirginlik nedeniyle mahalle aralarında meydana gelen asayiş olaylarında da artış olduğu gözlemleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.