Antik Liman’da 4 katlı otel inşa ediliyor

0
80
+100%-

GİRNE- Girne’de Basamaklı Sokak’ın doğusunda inşa edilen, butik otel Antik Liman’ın siluetini bozduğu gerekçesi ile kamuoyunda tepkiye neden oldu. Belediyeden yapılan açıklamada ise “Gerekli izinlerin alındı. İnşaat yasal” denildi
Girne Antik Liman’da faaliyet gösteren “The Harbour” isimli restoranın hemen arkasında, Basamaklı Sokak’ta başlatılan inşaat kamuoyunda tepki uyandırdı.

Sosyal medyada eleştirilerin odağı olan inşaatın, Girne Antik Liman’ın siluetini bozduğu, tarihi dokusuna zarar verdiği ifade edildi.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise inşaatın yasal olduğu, ilgili kurumların tümünden gerekli iznin alınarak konu inşaat çalışmalarına başlandığı kaydedildi.
Güngördü: Bodrum katı dahil 4 kat olacak

insaat

Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü, inşaatın yapıldığı arsanın 1974 yılı öncesinden beri Türk malı olduğunu ve aile vakfı olduğunu belirtti.

Arsaya butik otel inşa edildiğini açıklayan Güngördü, otelin bodrum katı dahil 4 kat olacağını kaydetti.

Nidai Güngördü, söz konusu inşaatın yasal olduğuna dikkati çekerek, şu açıklamaları yaptı: “Dosya Akile Kader adına. Şehir Planlama Dairesi’nden alınmış planlama onayı var, Mimar Mühendisler Odası’nın onayı mevcut. Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan da gerekli izinler alınmış. Belediye de inşaat ruhsatını verdi. Dosya Turizm Bakanlığı’ndan da geçti, teşvikleri verildi. Ortada gayri yasal bir durum söz konusu değildir.”

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.