BERLİN- Ticari ve operasyonel konseptini kökten değiştirmeye karar veren Airberlin, somut planlarını açıkladı. Buna göre Almanya´nın ikinci büyük havayolları şirketi hem büyük sayıda eleman işten çıkaracak hem de filosunu küçülterek uzun menzilli uçuşlara odaklanacak.
Dün akşam yayınladığı basın bildirisine göre Almanya´nın ikinci büyük havayolları şirketi airberlin, filosunun üçte birini rakiplerine kiralayarak sadece 75 uçak ile işine devam edecek.

Aynı zamanda 1.200 elemanı da işten çıkartacağını bildiren airberlin, Airbus A320 tipinden 40 uçağı Lufthansa´ya kiralayacağını duyurdu. Airberlin bundan böyle Berlin´den ve Düsseldorf´tan daha çok uzun menzilli uçuşlar yapmak istediğini bildirerek, sözkonusu yeniden yapılandırmanin yaz 2017´den itibaren geçerli olacağını ekledi.

Buna göre airberlin yaz 2017´den başlayarak 40 tane Airbus A320 ve 18 tane Q400 uçağı ile Avrupa içinde bulunan kısa ve orta menzilli hedefe uçmaya devam ederek, 17 Airbus A330-200 ile uzun menzilli uçuşlar yapacak.

Airberlin´in CEO´su Stefan Pichler´e göre airberlin bundan böyle turizm operasyonlarını ayrı bir bölümde toplayarak güçlendirecek: “Turizm bölümümüz değerli bir altyapıya sahip olur ayrı bölümde toplanarak daha da güçlendirilecek. Bu uygulama bize aynı zamanda network carrier olarak asıl işimize daha iyi odaklanabilmemizi sağlayacak” dedi.

YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.